Larissa Griga

Základní informace

Datum narození: 31.5.1984
Místo narození: Dnepropetrousk, Ukrajina
První vítězství: Jednu výhru si pamatuji velice dobře, byla to má první medaile (bronzová) na národním mistrovství, když mi bylo pouhých 15 a splnil se mi tím sen
Poslední titul: Dutch Open International 2008
První titul: Vyhrála jsem v jeden rok národní mistrovství do 16ti i do 18ti let. Můj první mezinárodní titul bylo Evropské Mistrovství juniorů v roce 2002

O mně

První tenisový klub: V místě odkud pocházím, SC Meteor
První setkání s tenisovou raketou: Mylím, že když mi bylo 5 nebo 6 tak jsem hrála s dětmi na ulici a v 9 jsem přešla do oddílu badmintonu v mém klubu
Nejlepší úder: Myslím, že je to můj křižný polo smečovaný úder z forehandového rohu
Tvůj rituál na kurtě: Nemyslím, že je to něco zvláštního. Myslím, že většina z věcí co dělám jsou na kurtě normální a dělám je automaticky, takže si toho ani nevšimnu
Jak často měníš struny při zápase: Mám ráda raketu s novými strunami a tak si před každým turnajem všechny struny na raketách měním, abych byla připravená, když nějaká praskne a během tréninku je měním, když si myslím, že by mě přivedli k prohře, možná každé dva týdny
Tvůj šťastný turnaj:Turnaj, který bych mohla nazvat šťastným byl Dutch Open 2008. Měla jsem výborné zápasy v čtvrtfinále a semifinále, které jsem zvládla se štěstím na mé straně a vyhrála jsem i finále proti Japonské hráčce. Byl to turnaj na konci olympijského roku, takže to byla pro mě dvojnásobná satisfakce vítězství.

Já a Babolat

Babolat je...: Můj první sponzor od doby co hraji badminton, který mě podporuje celou dobu, pomáhá mi zlepšovat moji celosvětovou úroveň a pomáhá mi se cítit dobře a vypadat dobře během tréninkového období a mých nejlepších sportovních momentech

S Babolatem od: 2006
Tvůj nejlepší suvenýr od Babolatu?: Mám ráda všechny své tituly, ale můj nejoblíbenější je můj první titul na turnaji EBU: Belgium International Challange 2007
Anekdota ty a Babolat: Nic mě nenapadá